Online Terapi

Online Terapi Nedir?

İnternete kolay bir şekilde erişimin sağlandığı ve birçok hizmetin internet üzerinden verildiği bir çağda yaşıyoruz. Online terapi hizmeti, profesyonel ruh sağlığı uzmanlarının internet üzerinden verdiği ruh sağlığı hizmeti olarak adlandırılmaktadır.

Online Terapinin Avantajları Neler?


İnternet üzerinden yapılan online terapi, yüzyüze terapiden farksızdır ve yüzyüze terapiler kadar etkilidir. Hatta bazı durumlar için daha avantajlı ve yararlı olabilmektedir. Online terapinin en büyük avantajlarından biri de zamandan tasarruf etmek ve terapi ortamının çok seçenekli olmasıdır. Fiziksel olarak uzakta olunsa bile, online terapideki etkileşim ve aktarım, en az yüzyüze terapi kadar sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleşir. Günümüzde internetten kolaylıkla araştırma yapıp en uygun terapisti seçmek mümkündür. Online terapi, görüşme yapmak istediğiniz terapist her nerede olursa olsun size terapi alma seçeneği sunar. Böylelikle online terapi ile mesafe engeli aradan kalkıyor ve dilediğiniz şehirde, dilediğiniz uygun bir ortamda online terapi hizmeti almanız kolaylaşır. İletişim sorunları olan bireylere kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri bir ortam sunan online terapide görüşmeler kolaylıkla ayarlanabilmektedir ve görüşmelerin gizliliği sağlandığı, hizmetin güvenli bir platformda gerçekleştirildiği temin edilmektedir. Online terapi, yaşamınızda karşılaştığınız ve baş etmekte güçlük çektiğiniz sorunları ruh sağlığı uzmanıyla paylaşabileceğiniz güvenli, rahat ve profesyonel bir ortamdır.

online terapi

Online Terapi Randevusu Nasıl Alınır?

Psikolog Reyhan FEDA tarafından online terapi seansı almak için web site üzerindeki online randevu takvimini kullanabilir veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Online terapi randevusu oluşturmak için tıklayın: https://www.reyhanfeda.com/online-randevu/