Site icon Bahçeşehir Uzman Klinik Psikolog Reyhan FEDA

Online Terapi

Online Terapi - Psikolog Reyhan FEDA

Online Terapi - Psikolog Reyhan FEDA

İnternete kolay bir şekilde erişimin sağlandığı ve birçok hizmetin internet üzerinden verildiği bir çağda yaşıyoruz. Online terapi hizmeti, psikologların veya psikiyatristlerin internet üzerinden verdiği psikoterapi hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Bu bağlamda tek fark fiziksel ortamın online ortama taşınması diyebiliriz.

İnternet üzerinden yapılan online terapi, yüzyüze terapiden farksızdır ve yüzyüze terapiler kadar etkilidir. Hatta bazı durumlar için daha avantajlı ve yararlı olabilmektedir. Online terapinin en büyük avantajlarından biri de zamandan tasarruf etmek ve terapi ortamının çok seçenekli olmasıdır. Fiziksel olarak uzakta olunsa bile, online terapideki etkileşim ve aktarım, en az yüzyüze terapi kadar sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Günümüzde internetten kolaylıkla araştırma yapıp en uygun terapisti seçmek mümkündür. Bu yöntemi tercih ettiğinizde, görüşme yapmak istediğiniz terapist her nerede olursa olsun size terapi alma imkanı sunar. Böylelikle online terapi ile mesafe engeli aradan kalkıyor ve dilediğiniz şehirde, dilediğiniz uygun bir ortamda online terapi hizmeti almanız kolaylaşır. İletişim sorunları olan bireylere kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri bir ortam sunan online terapide görüşmeler kolaylıkla ayarlanabilmektedir ve görüşmelerin gizliliği sağlandığı, hizmetin güvenli bir platformda gerçekleştirildiği temin edilmektedir. Online terapi, yaşamınızda karşılaştığınız ve baş etmekte güçlük çektiğiniz sorunları ruh sağlığı uzmanıyla paylaşabileceğiniz güvenli, rahat ve profesyonel bir ortamdır.

Seans ücretleri talep ettiğiniz hizmete göre değişmektedir. İletişime geçerek seans ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Seans süresi 50 dakika şeklindedir.

Bu yöntem sizin için en kolay platformda gerçekleştirilir; “Zoom, Microsoft Teams, WhatsApp Görüntülü Konuşma, Skype”

Psikolog Reyhan FEDA tarafından online terapi seansı almak için web site üzerindeki online randevu takvimini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte iletişim veya sosyal medya kanallarından (WhatsApp, Instagram, e-mail, doğrudan arama) iletişime geçebilirsiniz.

Online terapi randevusu oluşturmak için tıklayın: https://www.reyhanfeda.com/online-randevu/

Randevunuzun onaylanması için ödemenizi tamamlamış olmalısınız.

Seans ödemenizi havale / eft ile banka aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer randevu almak için online randevu takvimini kullanıyorsanız takvimdeki işlemlerinizi tamamladıktan sonra sizi doğrudan hesap numaralarının olduğu sayfaya yönlendirmektedir.

Eğer randevu almak için doğrudan iletişim kanallarını kullanıyorsanız ödeme için https://www.reyhanfeda.com/odeme-bilgileri/ adresinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Yurt dışında yaşıyorsanız kredi kartı ile ödeme yapabilir veya western union gibi alternatif ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Online terapi fiziksel koşulları ortadan kaldırarak avantaj sağlar. Dünyanın her yerinden online terapi hizmeti alabilirsiniz. Ödeme yönteminizi de western union gibi alternatif aracılarla gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için WhatsApp üzerinden iletişime geçiniz.

Bir randevu aldınız fakat iptal etmeniz gerekti. Bu aşamada iptal edeceğinizi en az 1 gün önceden bildirirseniz ödemenizi iade alabilir veya randevunuzu ileri bir tarihe erteleyebiliriz. Aynı gün bildirilen seans iptalinde ücret iadesi gerçekleştirilmez.

Online Terapi Hakkında Bilgi

Menüde bulanan Faydalı Yazılar bölümünde terapi, psikolog veya psikolojik destek almaya dair bazı yazılar bulabilirsiniz. Bu yazılar sizi bazı konularda bilgilendirmek amacıyla yazılmıştır. Bu yöntemin yaygınlaşması ile birlikte artan sahte psikologlar veya çeşitli alan dışı kişiler tarafından Psikoterapi alanında istismarlar çoğalmış ve danışanların mağduriyeti artmıştır. Bu gibi konularda bilinçli davranmanız ruh sağlığınızın açısından önemlidir.

Psikolog Reyhan FEDA

Psikolog Reyhan FEDA ile ilgili araştırmalarınıza özgeçmiş sayfasından başlayabilirsiniz. Psikoloğunuzu seçmeden önce size uygun olup olmadığını anlamak önemli bir konudur. Bunun için iletişim araçlarını kullanarak sorularınızı sorabilir ve böylece daha kolay verebilirsiniz. Psikolog Reyhan FEDA hakkında objektif platformda da bilgiler bulmanız mümkündür. Bu platformlardan bazıları anormal psikoloji, doktorlar takvimi gibi farklı sitelerdeki onaylı profillerdir.

Online Terapi

Terapi Almadan Önce Test Yapabilirsiniz!

Online terapi randevusu almadan önce psikoloji testleri de yapabilirsiniz. Böylece kendi sorununuz hakkında psikolog ile görüşmeden önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Psikoloji testleri size doğrudan tanı koyması için geliştirilmemiştir. Psikoloji testleri daha çok psikoterapiye yardımcı olması veya kişinin kendini tanıması için geliştirilmiştir. Test sonuçlarınızı not alarak görüşme esnasında Psikolog Reyhan FEDA ile paylaşabilirsiniz. Bu sonuçları paylaşmanız psikoterapi sürecine olumlu yönde etkileri olur.

Exit mobile version