Yas sürecinde duş alamama

irem sordu: 8 ay önce

10 yıllık Erkek arkadaşımın babasını 2 hafta önce biraz ani bir şekilde kaybettik. Kendisi 28 yaşında. Kaybetmeden önce trajik bir an yaşamıştı. Babası kollarına yığılmıştı. O an ambulans vs. kargaşalı bir an yaşadı. Bir süre o anın etkisinden de çıkamadı hep o an aklına geliyordu. Kayıptan sonra bir süre çok sessizleşti kendi içinde kabullenme sürecini aşmaya çalıştı. Sürekli babam çıkıp gelecekmiş gibi inanmıyorum hala her an gelecekmiş gibi tarzında şeyler söylüyordu. 2 hafta oldu normal şartlarda her gün duş alır kirlilikten kokudan nefret eder ama duş alamıyor. Kendi de istiyor anladığım kadarıyla. Sorduğumda giremiyorum banyoya, duş alamıyorum babam çıkıp gelecek gibi hissediyorum diyor. Daha iyi anlayabilmek için bu sana nasıl hissettiriyor üzüntü mü? korku mu? endişe mi? diye sormuştum. Üzüntü demişti. Normal hayatında da duygusal biri sorunları herkes gibi hızlıca aşamıyor kendi içinde çözmesi için bir süre gerekiyor. Her hareketini mimiğini normal insanlar için anlamsız gelse bile neden yaptığını anlarım tahmin ederim üzerine düşünürüm çözmeye çalışırım. Ama böyle bi durum karşısında ne yapacağımı hiç bilmiyorum çok kez konuştum onun üstüne gitmeden bu durum için bir şeyler söyledim, dinlemeye çalıştım ama bu duş alma durumunu nasıl çözebileceğimi bilmiyorum yardıma ihtiyacım var

1 Cevap
Werner Reddick cevapladı: 8 ay önce

To the reyhanfeda.com Webmaster

My name’s Werner and I just recently discovered your site – reyhanfeda.com – in the searches.

Here’s what that signifies to me…

Your SEO’s working.

You’re attracting eyeballs – mine at least.

Your content’s not bad, would not change a thing.

BUT…

Eyeballs do not pay the invoices.

CUSTOMERS do pay the bills.

And studies indicate that 7 out of 10 visitors to a site like reyhanfeda.com will drop by, take a gander, and then head for the hills without doing else.

It’s like they never even were even there there.

You can fix this.

You can make it extremely easy for them to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without needing them to even pull their cell phone from their pocket… courtesy of Lead Conversion Software.

Web Visitors Into Leads is a tool that sits on your webpage, ready and waiting to seize any viewer’s Name, Email address, and Phone Number. It allows you know immediately immediately – so you can speak with that potential customer right away… without delay they head for those hills.

CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to test a Live Demo with Web Visitors Into Leads today to see precisely how it works.

Now it’s also true it’s also true that when reaching out to potential customers, you MUST act fast – the difference between between contacting someone someone within 5 minutes 5 minutes versus is huge!

That’s what makes our new SMS Text With Lead feature so powerful… you’ve got their number, so now you can start a text message a text message (SMS) conversation with them… so even if if they don’t take you up on your offer right away immediately, you continue to text them new offers, new content, and new reasons to do business with you.

This could change everything for you and your company.

CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover about everything Web Visitors Into Leads can do and start turing eyeballs into money.

Werner
PS: Web Visitors Into Leads offers a FREE 14 days trial!
It even includes includes International Long Distance Calling.
Paying customers are waiting.
Starting connecting connecting today by CLICKING HERE http://jumboleadmagnet.com to try Lead Conversion Software right now.

If you’d like to unsubscribe to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=reyhanfeda.com

Merely a rapid notification – the monikers and email applied in this communication, Werner and Reddick, are placeholders and not authentic information. We value openness and wished to assure you are informed! If you desire to make contact with the true one responsible for this memo, do go to our site, and we’ll connect you with the correct individual.

Cevabınız

3 + 10 =