İlişkiler

Ezgi sordu: 2 sene önce

Merhaba. 23 yaşında kadınım. Mesleki olarak önemli birini (makamı) instagram’da takibe aldım. 2 bin takipçisi var. Yakışıklı olduğu için çoğu kadınlardan oluşuyor takipçilerinin fakat kendisi kadınları takip etmiyor. Takibe alıp dm den mesaj attım. Açıkçası flörtöz bir giriş yaptım. Ona eski fotoğraflarından birini gönderip “ben bu karizmayı yakından görmek istiyorum” yazdım. Ertesi gün akşam kaybolan mesaj modundan bana utangaç kırmızı yüz emojisi attı cevap olarak. Sonra konuşmaya başladık. Konuşma gayet iyi gidiyordu. Bende önemli bir makama hazırlanıyorum. Storym de bikinili fotoğraflarım vardı. Önce bana yaşımı sordu. Yaşımı öğrenince geri vites yaptı galiba ya da bana öyle geldi. Aramızda 10 yaş var çünkü. “Sana bir kaç tavsiye vermemi ister misin” dedi. Hazırlandığım makama ithafen bikinili fotoğraflarını kaldır dedi. Sonra “aramızda 10 yaş var, bizde geçtik bu yollardan, bazı şeyler zamanla oturuyor” yazdı. Ben çok bozuldum. Beni küçümsedi resmen ve ayrıca reddettiğini de düşündüm. Sonra hemen “anladım iyi geceler” yazdım ve takipten çıktım. Bir tane gönderisini beğenmiştim onu da geri aldım. O beni takip etmiyordu zaten. Oda bana iyi gecer yazıp utangaç kırmızı yüz emojisi attı. Ben ona görüldü attım.
Ben beni reddettiğini ve küçümsediğini düşündüm. Arkadaşlarım seni reddetmemiş ki diyor. Hatta kaybolan mesaj modu açması içinde “her şeye rağmen sana yazmış” diyorlar. Çünkü her kadına cevap verse adı çıkar mesleki olarak. Ne yapacağımı bilmiyorum. Red edildim mi edilmedim mi, adamın niyeti neydi. Ben onu istiyorum ne yapmalıyım, Ret yoksa nasıl tekrardan adım atmalıyım? Yorum yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

1 Cevap
Psikolog Reyhan FEDA Psikolog cevapladı: 2 sene önce

Merhabalar, 
Bir ilişki kurmanın en güzel yolu doğal olmaktır. Burada aktardığınız düşünceleri ilgilendiğiniz kişiye de söyleyerek konuşmayı deneyebilirsiniz. Aklınızdaki soru işaretlerini paylaşabilirsiniz. Doğru cevapları burada bulmamız mümkün değil. Doğru cevapları kendisi ile doğal bir şekilde konuşarak elde edebilirsiniz. 🙂