Merhaba, sınav öğrencisiyim ancak tembel ve erteleyiciyim yine ben çalişmadığım halde çaliştiğimi söyleyen bir yalancıyım yine ben karamsar ve sürekli kendimi kötü eleştiren kötü düşünüp kendime kötü söyleyen birisiyim ve bir de duygularımı veya kendime karşı davranışlarım düşüncelerimi kimseye anlatamadığım gibi buna cesaretim yok cidden takıntılı davrandığım zamanlarım var ve ben hiçbir şey yapmıyorum tüm bunları atlatmak için sınavım yaklaştı 2.senem ama hala adamakıllı yaptığım bir şey yok. Bilmiyorum hem pek çok şey yapmak istiyorum hem de hiçbir şey yapmıyorum.

Psikoloğa Soru SorMerhaba, sınav öğrencisiyim ancak tembel ve erteleyiciyim yine ben çalişmadığım halde çaliştiğimi söyleyen bir yalancıyım yine ben karamsar ve sürekli kendimi kötü eleştiren kötü düşünüp kendime kötü söyleyen birisiyim ve bir de duygularımı veya kendime karşı davranışlarım düşüncelerimi kimseye anlatamadığım gibi buna cesaretim yok cidden takıntılı davrandığım zamanlarım var ve ben hiçbir şey yapmıyorum tüm bunları atlatmak için sınavım yaklaştı 2.senem ama hala adamakıllı yaptığım bir şey yok. Bilmiyorum hem pek çok şey yapmak istiyorum hem de hiçbir şey yapmıyorum.
Galya sordu: 2 sene önce
1 Cevap
Psikolog Reyhan FEDA Psikolog cevapladı: 2 sene önce

Merhabalar, 
Hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Gerçekten sizin için önemli hedefler oluşturmak ve bu hedefe gidecek küçük adımlarınızı önceden planlamak size iyi gelebilir. İnanmadığınız hedefler varsa bu yolda ilerlemek sizin için zor olacaktır.  

Cevabınız

6 + 19 =