Sevgi eksikliği

Psikoloğa Soru SorSevgi eksikliği
Kaan sordu: 1 sene önce

Çocukluktan beri neredeyse hiç sevgi görmedim ilişki konularında her zaman kötüydüm arkadaşlarım tarafından 2 kez arkamdan vuruldum kısacası sevilmek istiyorum.
Sevgisizlik yüzünden zihnimden oldukça kötü düşünceler geçiyor kendi oluşturduğum bir evrende yaşıyorum çoğu zaman her şeyden kopmaya başladım git gide kendimi çok yalnız hissediyorum sadece ben ve aklımdaki kötü düşünceler hayaller var biraz sevgi ilgi istedim hep hiçbir zaman bunu alamadım. Kendimi sevmiyorum aynaya baktığımda gördüğüm şey hoşuma gitmiyor yani lütfen bana kendini sevmekle başlar bu demeyin…​

2 Cevap
Hz cevapladı: 1 sene önce

Hiçbir şekilde sevildiğime inanmadım. Belki bu kendime değer vermediğimdendir diye düşündüm. Kendimi sevmeye çalışıyorum uzun bir süredir. Ama düzeleceğine dair umudum var. Her zaman yoktu. İnsanların daha iyi olabildiklerini gördükçe ister istemez umudum arttı. Tek problem intihar düşüncesi. Kafamdan itip duruyorum. Birgün itmeye gücüm yetmezse diye korkuyorum.

Psikolog Reyhan FEDA Psikolog cevapladı: 1 sene önce

Merhabalar,
Bu gibi konularda psikolojik destek almak oldukça faydalıdır. Maalesef buradan kısaca cevap verebileceğim bir konu değil. 

Cevabınız

3 + 2 =