Kategoriler
Psikoloji

Yurt Dışındaki Türkler için Türk Psikolog 2022

Yurt dışında yaşayan Türkler genel olarak kendi dilinde konuşan ve kendi kültürüne hakim Türk psikolog aramaktadır. Bu psikologlardan online görüşmeler aracılığıyla Türkçe terapi hizmeti almaktadırlar. Bu yazıda, yurt dışında yaşayan Türklerin kendilerine uygun Türk Psikolog seçimini nasıl yapacakları ve nasıl Türkçe terapi randevusu oluşturacakları anlatılmaktadır

Yurt Dışından Türk Psikolog Seçimi Nasıl Yapılır?

İster yurt dışında isterseniz de hizmet almak istediğiniz merkezle aynı bölgede yaşayın dikkat etmeniz gereken en temel konu psikoloğunuzun size uygun olmasıdır. Online terapi hizmeti almak istediğiniz uzmana karar verirken birinci adım görüştüğünüz uzmanın psikoloji lisans eğitimini tamamlamış olmasıdır. Gerekli gördüğünüz takdirde uzmandan “Psikoloji Lisans Diplomasını” görmeyi talep edebilirsiniz. “Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı Programını” tamamlamış olması da beklenebilir. İkinci adımda ise terapistin çalıştığı alanların sizinle uyumlu olmasıdır. Yetişkin bir birey olarak çocuk psikoloğundan randevu almanız çok uygun olmasa gerek 🙂 Bu gibi sebeplerden dolayı ister Türk Psikolog ister bir yabancı Psikolog ile çalışın önce belgeleri ve sonra da size uygunluğunu değerlendirin.

Yurt Dışından Randevu Alma Süreci

Yurt dışında yaşayan bireyler web site içerisinde yer alan online randevu takvimini kullanarak randevu oluşturabilirler. Bununla birlikte iletişim sayfasında yer alan telefon numarası veya mail üzerinden de doğrudan iletişime geçerek randevu oluşturulabilmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte psikolog ile online terapi randevusu oluşturulur.

Yurt Dışından Türkçe Terapi için Seans Ücretleri ve Ödeme Yöntemleri

Online Türkçe Terapi ücretleri yurt dışındaki bireyler için değişiklik göstermemektedir. Her seansın ücreti 300₺ şeklindedir ve seans öncesi ödeme tamamlanması gerekmektedir. Seans ücreti sabittir ve bölgesel olarak değişmemektedir. Ödemelerinizi Western union, kredi kartı veya doğrudan banka havalesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi ülkelerdeki bireyler Türkçe Terapi randevusu alabilir?

Almanya, Belçika, Fransa, Norveç, Hollanda başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkler, Türk psikolog aramaktadır. Bununla birlikte Amerika, İngiltere ve diğer ülkelerdeki bireyler de Türkçe terapi hizmeti almak için randevu almaktadır.

Kısacası online randevu takvimini kullanarak ve ödemenizi tamamlayarak istediğiniz her ülkeden Türkçe Terapi hizmetini alabilirsiniz.

Instagram üzerinden soru sorabilir veya güncel paylaşımları takip edebilirsiniz!