Kategoriler
Psikoloji Psikoterapi

Psikolojik Destek Almak

Yaşadığımız hayat içerisinde her zaman işler yolunda gitmeyebilir. Bazen çok mutlu olduğumuzu bazen de çok mutsuz olduğumuzu hissedebiliriz. Mutsuz olduğumuz anlarda sorunlarla baş etmek her zaman kolay olmayabilir. Sağlıklı düşünemediğimiz, işin içinden çıkamadığımız bir duruma girebiliriz. Böyle anlarda psikolojik destek almak oldukça doğaldır. Yaşadığımız bu süreci bir uzman ile birlikte yürütürüz ve sorunlara müdahale ederken daha az zarar görmeyi amaçlarız. Hala karar veremediğiniz şeyler varsa, cevap vermeniz gereken ilk soru şu olmalıdır;

“Sorunlarımızdan mı korkuyoruz yoksa etiketler ve tabulardan mı?” 

psikolojik destek almak icin 10 neden 3

Burada olduğunuza göre bulunduğunuz güvenli bölgeyi terk etmek için ilk adımları atmaya yakın olduğunuzu hissediyor olmalısınız. Hayatınızın yükünü üstlenin ve kendinizi ileriye taşıyın.

Psikolog Reyhan FEDA

“Psikolojik Destek Almak” için 5 yanıt

çok fazla şekilde aklımda intihar etmek geçiyor psikolojim bozuk daha 13 yaşındayım arkadaşlarımı kendime yakın hissedemiyorum ki arkadaşım yok ailemin umrunda değilim tek taktıkları şey ders 2 ablam var ve tek umurlarında olmayan çocukları benim, çok fazla şekilde psikologa gitmek istedim bu konuyu açıklamaya çok çalıştım ama tek dedikleri şey “azra amacın ne gayet iyisin” yada dalga geçmek gerçekten anlamıyorum ergenllikte olduğun için diyolar. Ergenlikteki bir insan intihar etmek için her yolu araştırır mı? Psikologa ihtiyacım var.

Azra, yazalı çok olmuş bu yazdıklarımı umarım görürsün. Bu düşüncelerini ve yaşadığın zorlukları lütfen geç olmadan okuldaki rehber danışmanla veya güvendiğin bir öğretmeninle paylaş. Onlar yardımcı olmaya çalışacaklardır.

Düşüncelerimin arasında adeta kayboluyorum açıkça kendimi eleştiriyorum ve problem olduğunu kabul ediyorum sonra aslında bu kişinin ben olduğunu kişilik ozellikleri olarak düşünüyorum